KOMPLEKS F 14. GOTOWY PROJEKT INWESTYCYJNY
Kompleks “F14” to projekt inwestycyjny typu mixed-use, zlokalizowany przy ulicy Fabrycznej, w centrum Zielonej Góry. W przestrzeni pofabrycznej, z poszanowaniem jej historycznej architektury, powstaje zrewitalizowana przestrzeń, łącząca funkcje biurowe, mieszkalne i komercyjne.
POŁĄCZENIE WIELU FUNKCJI W JEDNYM PROJEKCIE
Połączenie części komercyjnej, biurowej i mieszkaniowej w ramach jednej inwestycji. Wiele korzyści w sprawdzonej formule inwestycyjnej.
SZEROKA PERSPEKTYWA NA MIASTO
Optymalne wykorzystanie historycznej przestrzeni w centrum miasta. Sklepy, puby, biura i mieszkania w modnym, postindustrialnym miejscu.
3430 m2
Powierzchnia terenu inwestycyjnego
1151,5 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkalna
2776 m2
Powierzchnia komercyjna i usługowa
4 budynki
Zróżnicowane funkcjonalności budynków
ul. Fabryczna 14
Zielona Góra woj. lubuskie, Polska
Ożywione centrum życia miasta w zrewitalizowanej, historycznej przestrzeni pofabrycznej, zgodne z ideą miasta 15-minutowego
POTENCJAŁ REGIONU, MIASTA I MIEJSCA
Zielona Góra to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, z bogatą infrastruturą i nowoczesnym rynkiem pracy. Liczba jego mieszkańców stale rośnie.
NIŻSZE KOSZTY – WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI
7790 zł – tyle przeciętnie kosztuje metr kwadratowy nieruchomości w Zielonej Górze. Cena metra kwadratowego w Warszawie jest wyższa o 127%, a w Krakowie -o 109%!
Z danych GUS wynika, że stosunek cen nieruchomości do zarobków w Zielonej Górze jest jednym z najatrakcyjniejszych w Polsce [ *źródło ]. Miasto oferuje więc unikalną okazję inwestycyjną dla tych, którzy szukają projektów o wysokim potencjale wzrostu wartości. W porównaniu z rynkami nieruchomości w dużych miastach, Zielona Góra zapewnia znacznie bardziej atrakcyjny punkt wejścia dla inwestorów. Oznacza to, że przy niższych kosztach początkowych, można osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie.
MIEJSCE DO ŻYCIA I ROZWOJU BIZNESU
Zielona Góra oferuje wyjątkowe możliwości dzięki bliskości granicy polsko-niemieckiej oraz doskonałej infrastrukturze drogowej i kolejowej. Atutem jest także bliskość autostrady A2 oraz międzynarodowych lotnisk w Poznaniu i Wrocławiu. Region lubuski przyciąga kapitał unijny, wspiera innowacyjne firmy i oferuje zachęty inwestycyjne, stwarzając korzystne i przyjazne środowisko rozwoju dla przedsiębiorców [investinlubuskie.pl].
4 budynki
NOWY MODEL INWESTYCJI
COKOLWIEK
Budynki biurowe, apartamentowe
i usługowe w jednym projekcie.
300 m do Starego Rynku
LOKALIZACJA
W ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA
Kompleks F14 znajduje się w sercu Zielonej Góry,
przy starym mieście, parku, operze itp.
S3
POŁOŻENIE PRZY
DRODZE EKSPRESOWEJ S3
Dojazd do obwodnicy miasta oraz
drogi ekspresowej nie przekracza 10 minut.
60 km
BLISKOŚĆ GRANICY
POLSKO-NIEMIECKIEJ
Dojazd do Frankfurtu nad Odrą
zajmuje około 1 godziny
“F14” – INNOWACJA W SKALI MIASTA
Łącząc uzupełniające się funkcje, tj. mieszkalne, biurowe, handlowe i usługowe, kompleks ‘F14’ wpisuje się we współczesne trendy urbanistyczne, które wskazują, że obiekty multifunkcyjne, to przyszłość rynku nieruchomości.
“F14” – MODNE MIEJSCA, WYŻSZA WARTOŚĆ
Rynek inwestycji wielofunkcyjnych w Polsce konsekwentnie się rozwija i przekształca krajobraz miast, tworząc nowe, kompleksowe centra życia miejskiego.
PIERWSZY TAKI PROJEKT W MIEŚCIE
Kompleks “F14” ma potencjał stać się inwestycyjnym hitem, korzystając z rosnącej popularności projektów mixed-use, które już zdobyły uznanie w miastach tj. Warszawa (Fabryka Norblina), Łódź (Manufaktura) i Gdańsk (Doki).
Popularność takich miejsc wpisuje sie w ideę miast 15-minutowych – to nie tylko moda, ale wyraźny i preferowany trend rozwoju miast. Według ekspertów, liczba inwestycji mixed-use w Polsce będzie rosła o ok 30% rocznie. Kompleks “F14”, jako pierwszy taki obiekt w mieście, wyprzedza konkurencję na poziomie czasowym, społecznym i lokalizacyjnym.
“F14”, jako pierwszy taki projekt w Zielonej Górze, oferuje inwestorom szansę na wcześniejsze wejście na rynek, co zwiększa potencjał wzrostu wartości inwestycji. Centralna lokalizacja i rewitalizacja historycznego kompleksu dodatkowo zwiększają atrakcyjność tego projektu.
RÓŻNE FUNKCJE – DYWERSYFIKACJA PRZYCHODÓW
Obiekty przy ul Fabrycznej 14 będą przeznaczone do celów mieszkalnych, biurowych, handlowych i usługowych. Różnorodność funkcji oznacza dywersyfikację źródeł przychodów, co przekłada się na większą stabilność finansową inwestycji.
APARTAMENTY, BIURA, SKLEPY
Nowa historia w legendarnym miejscu
Kompleks “F14” to zrewitalizowaną przestrzeń industrialna przy ul. Fabrycznej, w samym centrum Zielonej Góry. Odnowione, rozbudowane i unowocześnione budynki z XIX wieku, zachowują historyczną wartość, stając się nową, atrakcyjną i modną przestrzenią do mieszkania, pracy, zakupów i rozrywki.
ETAP I – ZAKOŃCZONY
Metrol – gotowy do generowania przychodów
Pierwszy budynek kompleksu “F14” został ukończony w 2023 roku. Przestrzenie komercyjne zostały już wynajęte i umożliwiają uzyskiwanie przychodów z wynajmu.
NOWY MODEL INWESTYCJI
Inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, których potencjał nie został w pełni odkryty, to recepta na sukces na rynku nieruchomości. Taka strategia zapewnia nie tylko stabilny wzrost wartości nieruchomości w przyszłości, ale także możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków dzięki inwestycji na wczesnym etapie rozwoju rynku.
Czym są projekty wielofunkcyjne / mixed-use?
Projekty mixed-use to nowoczesne projekty urbanistyczne, które łączą funkcje mieszkalne, biurowe, komercyjne i rekreacyjne w jednym miejscu. Mówiąc prościej, to kompleksy budynków, zwykle w zrewitalizowanych obiektach historycznych, w których znajdują się mieszkania, hotele, sklepy i restauracje. Tego typu obiekty zyskują na popularności, ponieważ efektywnie wykorzystują przestrzeń i podnoszą komfort życia mieszkańców
Projekty mixed-use a rewitalizacja obiektów postindustrialnych
Projekty wielofunkcyjne często powstają w zrewitalizowanych obiektach historycznych lub postindustrialnych. Takie przestrzenie oferują unikatową architekturę oraz duży potencjał adaptacyjny, często też znajdują się w wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacjach. Rewitalizacja takich miejsc nie tylko przywraca je do życia, lecz także nadaje charakteru nowym przestrzeniom i pozwala zachować dziedzictwo kulturowe miasta. Sprzyja także zrównoważonemu rozwojowi miejskich przestrzeni, ożywiając zaniedbane obszary.
Mixed use w Zielonej Górze - inwestycja skazana na sukces
Zielona Góra nie posiada jeszcze żadnej pełnoprawnej inwestycji typu mixed-use, co wyróżnia ją na tle innych miast wojewódzkich w Polsce, które już wdrożyły tego typu projekty. Praktycznie każde większe miasto w Polsce, jak Warszawa, Łódź czy Poznań, ma już przynajmniej jeden projekt mixed-use, który zmienia krajobraz miejskiego życia, a Zielona Góra ma szansę na podobny rozwój.